راهنمای خرید و اجرای فلاشینگ پنجره

راهنمای خرید و اجرای فلاشینگ پنجره
راهنمای مطالعه

شاید اگر تابه‌حال در صنایع ساختمان‌سازی فعالیت داشته باشید، در مورد « فلاشینگ » چیزهایی شنیده باشید. فلاشینگ در اصل یکی از مدرن‌ترین مصالح ساختمانی است که از ورق فولادی تولید شده و در نمای ساختمان، پنجره، بام و سقف سازه کاربرد دارد.

از این مصالح ساختمانی علاوه بر ایجاد تزئین نمای ساختمان، در جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب هم به سازه می‌توان استفاده کرد. اجرای فلاشینگ ساختمان باید مطابق با دستورالعمل‌های خاصی باشد تا به بهترین شکل انجام شود. در این مقاله از کات کن قرار است اطلاعات کاملی در مورد راهنمای خرید و اجرای فلاشینگ پنجره در اختیار شما قرار دهیم. اگر دوست دارید در این مورد اطلاعاتی را به دست آورید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

راهنمای خرید و اجرای فلاشینگ پنجره

فلاشینگ پنجره

فلاشینگ در اصل همان ورق فولادی است که برای پوشاندن درز بین ساندویچ پنل‌ها استفاده می‌شود تا از ورود باران یا حتی رطوبت به سازه موردنظر جلوگیری شود. البته اجرای فلاشینگ پنجره علاوه بر این کاربرد، حتی برای زیباسازی نمای ساختمان هم انجام می‌شود. فلاشینگ‌ها از ورق آهنی گالوانیزه، ورق آلومینیوم یا حتی ورق آلوزینک ساخته می‌شوند و در ضخامت‌های متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند. متداول‌ترین ضخامت این محصول حدود 4 دهم میلی‌متر است.

طول فلاشینگ‌های تولید شده بین 2 تا 6 میلی‌متر است اما تولید این محصولات در اندازه‌های سفارشی از طرف مشتری هم امکان‌پذیر است.

فلاشینگ‌ها معمولا به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

فلاشینگ برای نمای بیرون

 • فلاشینگ نما سینه کفتری
 • فلاشینگ نما هلالی
 • فلاشینگ نما سه پله

  فلاشینگ سقف شیروانی

 • فلاشینگ آلاچیق
 • فلاشینگ تراس
 • فلاشینگ شاه نشین
 • فلاشینگ ویلا
 • فلاشینگ لبه دیواری

  فلاشینگ درب و پنجره

 • فلاشینگ چهارچوب قاشقی
 • فلاشینگ فرانسوی پله دار
 • فلاشینگ چهارچوب سایه دار
 • فلاشینگ دولبه
 • فلاشینگ چهارچوب دو پله

که ما در ادامه این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی در مورد فلاشینگ پنجره در اختیار شما بگذاریم.

مزایای استفاده از فلاشینگ پنجره

فلاشینگ پنجره همان‌طور که گفته شد هم می‌تواند در زیباسازی سازه تاثیر زیادی داشته باشد و هم به‌عنوان یک محصول کاربردی در جلوگیری از رطوبت و آب به سازه قابل استفاده است. از دیگر مزایای فلاشینگ پنجره می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 1. کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیر ساختمان
 2. عایق‌پذیر شدن نما
 3. پوشش قرنیز پنجره‌ها
 4. زیبایی پنجره‌های سازه مورد نظر
 5. افزایش طول عمر سازه
 6. پوشاندن درزهای اتصال دوقطعه
 7. جلوگیری از وزیدن باد در پنجره

یک نکته مهم در زمان اجرای فلاشینگ‌ها این است که نصب این محصولات نیاز به زیرسازی با سیمان دارد و با توجه به شرایط منطقه‌ای و آب‌وهوایی در کنار فلاشینگ‌ها باید از محصولات محکم و بادوام مانند قوطی استفاده کرد. در محل نصب فلاشینگ باید شیب ایجاد شود و این مقدار شیب حتما کم باشد. اینکه کدام ورق در زمان اجرای فلاشینگ پنجره استفاده شود باید مطابق با شرایط جوی و محیطی و نظر کارشناسان و متخصصان در این زمینه باشد تا شما بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

قیمت اجرای فلاشینگ برای پنجره های چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت فلاشینگ پنجره باید پارامترهای مختلفی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید به صورت میانگین به یک قیمت برسید. قیمت ورق سیاه استفاده شده برای فلاشینپ پنجره، قیمت ورق گالوانیزه مورد نیاز برای تولید این محصول و همچنین قیمت ورق آلومینیومی از مهم‌ترین موارد تاثیرگذار در این قیمت‌گذاری هستند.

برای اطلاع از قیمت فلاشینگ پنجره و همچنین اجرا و پیاده‌سازی فلاشینگ پنجره می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت با کارشناسان کات کن در تماس باشید تا بتوانید در اجرای پروژه خود بهترین نتیجه را بگیرید. کارشناسان ما تمامی اطلاعات کامل در مورد قیمت این محصول و همچنین اجرای این محصول را در اختیار شما خواهند گذاشت. ما برای اجرای فلاشینگ‌های پنجره، سقف، بام و حتی نمای ساختمان در کنار شما خواهیم بود.

عوامل موثر بر هزینه فلاشینگ پنجره

با اینکه عوامل بسیار زیادی در هزینه فلاشینگ پنجره تاثیر دارند، جنس یا متریال استفاده شده، مهم‌ترین عامل تاثیرگذار در قیمت اجرای فلاشینگ پنجره است.

 1. برای قیمت‌گذاری در اولین قدم باید به صورت حضوری در محل پروژه حضور داشت که این امر توسط کارشناسان و متخصصان انجام می‌شود.
 2. در مرحله بعدی، باید تعداد، ابعاد و نوع ورق استفاده شده برای اجرای فلاشینگ پنجره برآورد شود. در نظر داشته باشید که قیمت‌های محصولات فولادی به صورت روزانه در بازار درحال نوسان هستند؛ به همین دلیل باید همیشه استعلام قیمت داشته باشید و بعد به خرید فکر کنید.

به غیر از این موارد، از مهم‌ترین موارد تاثیرگذار بر قیمت این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • وزن ورق: هرچقدر که ورق ضخامت و ابعاد بیشتری داشته باشد، از وزن بالاتری هم برخوردار است.
 • نوع ورق انتخاب شده: ورق سیاه روغنی نسبت به ورق آلومینیوم برای اجرای فلاشینگ پنجره قیمت پایین‌تری دارد.
 • ابعاد سازه و متراژ مورد نظر: می‌توان از متراژهای آماده استفاده کرد یا در صورت تمایل سفارش داد.
 • ضخامت ورق مورد نظر: هرچقدر ورق ضخامت بیشتری داشته باشد، قیمت بیشتری هم در بازار خواهد داشت.
 • زاویه خمکاری ورق: خم‌کاری ورق به صورت 2 خم و 3 خم یک‌طرفه و دوطرفه هستند که همین موضوع می‌تواند در قیمت‌گذاری تاثیر داشته باشد.
 • هزینه‌های حمل‌ونقل: هزینه‌های حمل‌ونقل هم در این قیمت‌گذاری تاثیر دارند.
 • اجرای نصاب
 • نوع قوس ورق

فلاشینگ برای چه نوع پنجره هایی قابل استفاده است؟

برای اجرای فلاشینگ پنجره باید با توجه به محل و شرایط جوی منطقه، بهترین متریال را استفاده کرد. معمولا برای این منظور از ورق سیاه روغنی، ورق گالوانیزه و حتی در برخی از موارد از ورق استیل استفاده خواهد شد. بازهم کارشناسان فعال و باتجربه در این زمینه می‌توانند راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما بگذارند که کدام ورق برای شما مناسب‌تر است. ورق سیاه روغنی معمولا قیمت پایین‌تری دارد و ورق آلومینیوم گران‌ترین متریال انتخاب شده برای اجرای فلاشینگ پنجره است.

فلاشینگ پنجره در قسمت لبه‌های پنجره یا قرنیزها کاربرد دارد و علاوه بر جنبه زیبایی، باعث استحکام آب‌بندی ساختمان هم خواهد شد. برای فلاشینگ پنجره از انواع مختلفی استفاده می‌شود؛ مانند:

 • گاتر چهارچوب قاشقی
 • گاتر چهارچوب سایه دار
 • گاتر دولبه
 • گاتر فرانسوی پله دار

فلاشینگ پنجره را هم مانند سایر فلاشینگ‌ها می‌توان رنگ آمیزی و طراحی کرد.

مراحل نصب و اجرای فلاشینگ پنجره

 1. برای نصب و اجرای فلاشینگ پنجره در مرحله اول باید ورق مورد نیاز انتخاب شود.
 2. بر اساس شرایط جوی و آب‌وهوای منظقه مورد نظر و بسیاری از پارامترهای دیگر، باید برای اجرای فلاشینگ پنجره بهترین ورق فولادی انتخاب شود.
 3. انتخاب ورق مناسب فلاشینگ پنجره بین نظر کارشناس و درخواست کارفرما بستگی دارد.
 4. برای این منظور می‌توان هریک از ورق های گالوانیزه، روغنی،سیاه و یا آلومینیوم استفاده کرد؛ البته در نظر داشته باشید که هزینه رنگ‌آمیزی و ضدزنگ بودن ورق انتخاب شده هم باعث افزایش قیمت فلاشینگ پنجره خواهد شد.
 5. در مرحله بعدی، باید زیرسازی‌های لازم انجام شود و سطحی که قرار است فلاشینگ روی آن قرار بگیرد به کمک ملات ماسه و سیمان یا حتی سنگ کاری صاف و یکدست شود.
 6. یکی از مهم‌ترین نکات در مورد اجرای فلاشینگ پنجره، اعمال شیب کمی به سمت بیرون است که باید حتما مورد توجه قرار بگیرید تا فرآیند نصب به بهترین صورت انجام شود.
 7. در مرحله نصب، باید لبه خارجی فلاشینگ حدود 3 تا 5 سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد. این کار به خاطر عدم ورود رطوبت به داخل سازه انجام می‌شود.

در مرحله آخر برای نصب فلاشینگ می توانید از چسب آکواریوم، رنگ و بتونه استفاده کنید. حتی در برخی از موارد نیاز به عملیات جوشکاری است تا این اتصال به بهترین شکل ممکن انجام شود.

انواع فلاشینگ‌های قابل استفاده برای پنجره‌ها

فلاشینگ پنجره به دلیل زیبایی خاصی که به نمای ساختمان می‌بخشد، در انواع مختلفی قابل استفاده است. یکی از معروف‌ترین برندهای تولید شده در زمینه تولید فلاشینگ پنجره،  برند استیند گلس است که محصولات خود را با بالاترین کیفیت تولید و روانه‌ی بازار می‌کند. انواع فلاشینگ‌هایی که برای پنجره کاربرد دارند، به صورت زیر هستند:

 • فلاشینگ چهارچوب قاشقی
 • فلاشینگ فرانسوی پله دار
 • فلاشینگ چهارچوب سایه دار
 • فلاشینگ دو لبه
 • فلاشینگ چهارچوب دو پله

ورق‌های رنگی، ساده و طرح‌دار هر کدام در بازار از قیمت‌های مختلفی برخوردار هستند و این قیمت‌گذاری بر اساس پارامترهای مختلفی انجام می‌شود. معمولا قیمت ورق رنگی استفاده شده برای اجرای فلاشینگ پنجره نسبت به ورق ساده بالاتر است؛ اما این انتخاب باید بر اساس محل مورد نظر پروژه یا حتی نظر کارشناسان و متخصصان در این زمینه باشد. زیرا در برخی از شرایط جوی نمی‌توان از ورق رنگی استفاده کرد.

جمع بندی

همان‌طور که در این مقاله گفته شد فلاشینگ‌ها علاوه بر اینکه نقش زیادی در زیبایی سازه دارند، می‌توانند به‌عنوان یک محصول کاربردی و بادوام برای قسمت‌های مختلف سازه استفاده شوند. فلاشینگ پنجره می‌تواند عمر و دوام سازه را افزایش داده و در نهایت از رطوبت گردوخاک و آب به داخل ساختمان جلوگیری خواهد کرد.

در این مقاله از کات کن ما اطلاعات کامل را در مورد فلاشینگ پنجره در اختیار شما گذاشتیم تا بتوانید در این زمینه اطلاعات کافی را داشته باشید.  اجرای فلاشینگ پنجره باید توسط کارشناسان متخصص در این زمینه انجام شود و پیشنهاد ما به شما این است که این کار را به تیم کات کن بسپارید. کات کن با وجود کارشناسان متخصص و سال‌ها تجربه و تخصص در این زمینه، می‌تواند بهترین فلاشینگ را با توجه به کاربرد مورد نظر به شما پیشنهاد دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

سوالات متدوال

برچسب ها : |

این مقاله را به اشتراک بگذارید.

هرچیزی که نیاز دارید بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمای ساختمان با پوشش فلز

استفاده از تکنولوژی پانچ در نمای ساختمان

نمای ساختمان با پوشش استرچ متال